• تلفن: 00982634217957
  • mail@j-k-m.com
در ارتباط باشید:

به گزارش برق نیوز، وزارت نیروی عراق از عملیات خرابکارانه در شبکه توزیع برق در شرق بغداد خبر داد.

 

وزارت نیروی عراق امروز (۲۰ می) اعلام کرد که به دلیل یک خرابکاری، ۷۰۰ مگاوات برق از شبکه برق شرق بغداد خارج شده است.

به نوشته پایگاه خبری شبکه «رووداو»، «احمد موسی العبادی» سخنگوی وزارت برق عراق طی بیانیه‌ای از شهروندان عراقی بابت کم شدن ساعت تامین برق در بغداد و چند استان دیگر عذرخواهی کرد و یکی از دلایل این نقصان را بالا رفتن دمای هوا و افزایش تقاضا دانست.

وی توضیح داد: به دلیل کمبود بودجه و هزینه‌های عملیاتی لازم برای حفظ فعالیت واحد‌های تولید برق که قرار بود در تابستان آماده کار شوند، نگهداری‌های لازم دوره‌ای و اضطراری برخی از واحد‌های تولیدی، صورت نگرفت.

العبادی افزود: حملات برنامه‌ریزی شده برای هدف قرار دادن خطوط انتقال برق نیز بر این نقصان در توزیع برق تاثیر گذاشت و خط منصوریه در دیالی، دوشنبه پیش در معرض انفجار قرار گرفت و خط امین در شرق بغداد نیز سه شنبه پیس هدف عملیات خرابکارانه قرار گرفت که به خروج ۷۰۰ مگاوات برق در شبکه توزیع برق کشور منجر شد.

سخنگوی وزارت نیروی عراق تصریح کرد که اغلب پروژه‌های سرمایه‌گذاری و فعالسازی شبکه‌های نقل و توزیع برق به دلیل کمبود بودجه و حتی فقدان اعطای وام‌های مورد نیاز متوقف شده است و این وزارت‌خانه تا کنون حتی یک دینار برای رفع نیاز شهروندان عراقی دریافت نکرده است.

نظرات شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام شما*
موضوع*
ایمیل*
نظرات شما