• تلفن: 00982634217957
  • mail@j-k-m.com
در ارتباط باشید:

به گزارش برق نیوز ، در این برنامه  سعیدی مدیرعامل شرکت توزیع برق مشهد با ارایه گزارشی از برنامه حذف اتلاف‌های فرآیندی و جلوگیری از تولید اتلاف‌های ساختاری در جهت چابک سازی و ارتقای بهره وری و همچنین تشریح فرازی از چشم انداز برق مشهد در افق ۱۴۰۵ گفت: استقرار کامل سیستم خط گرم فرمان از نزدیک، استقرار بزرگترین دیسپاچینگ توزیع کشور، استقرار کامل سیستم AMI در خروجی تمامی ترانسفورماتور‌های عمومی، تبدیل شبکه فشارضعیف سیمی به هفت هزار کیلومتر کابل خودنگهدار، تبدیل هزارو دویست کیلومتر شبکه ۲۰ کیلوولت هوایی به سیم روکش دار، توسعه سیستم GIS در فرآیند‌های ارایه خدمات و استقرار نرم افزار ناب از جمله فعالیت‌های گذشته این شرکت محسوب می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت‌های توزیع برق مشهد در حوزه سخت افزاری و نتایج به دست آمده در این بخش گفت: شاخص SAIDI برق مشهد در سال ۱۳۹۸ به ازای هر مشترک به ۷۷ دقیقه و میزان تلفات برق نیز به ۷ درصد رسید در حالی که این ارقام در کشور بالاتر است.

 سعیدی حرکت در جهت حذف اتلاف‌های فرآیندی و جلوگیری از تولید اتلاف‌های ساختاری به منظور چابک سازی و ارتقا بهره وری را ضروری عنوان کرد و با اشاره به دلایل وجود اتلاف گفت: عدم شناخت و پیاده سازی مفهوم چرخه عمر دارایی، عدم شناخت و پیاده سازی چرخه مدیریت کار، وجود تفکر زمان محور در بخش نگهداری و تعمیرات (PM) به جای به کارگیری روش (RCM)، عدم توجه به کشف علل ریشه‌ای و سطحی نگری در تحلیل حوادث (RCA)، عدم تامین به موقع قطعه یدکی در بخش نگهداری و تعمیرات، عدم تناسب ساختار سازمانی با مفهوم چرخه عمر و چرخه مدیریت کار و عدم توجه به ارتقای فرهنگی گروه‌های آچار به دست از جمله علل وجود اتلاف است.

وی تصریح کرد در بحث مدیریت دارایی فیزیکی در طی چرخه عمر باید بهره برداری، ایجاد (ساخت)، نگهداشت و تعویض (نوسازی) به شکل جداگانه باشد در حالیکه اشکال ما در ساختار توزیع این است که همه این موارد کاملا باهم ادغام است که می‌بایست جدا از هم اجرایی شود.

 سعیدی، چرخه فرایند مدیریت کار در بخش نگهداری و تعمیرات را شامل شناسایی، برنامه ریزی، زمانبندی، واگذاری کار به گروه‌های اجرایی، اجرا و بازخورد عنوان کرد و گفت در این رابطه بسیاری از کار‌ها به شکل اضطراری انجام می‌شد در حالی که گروه‌های آچار به دست و مجری می‌توانند بدون اتلاف و به شکل بهره ورانه، کار‌ها را انجام دهند.

وی گفت: در مدیریت دارایی فیزیکی تمامی کار‌ها براساس دستور پلن شده انجام می‌گردد به عنوان نمونه، نظم و انضباط در انبار یدکی قطعات به گونه‌ای است که گروه‌های اجرایی، گرفتار تهیه کالا و قطعات یدکی نخواهند شد.

 سعیدی در ادامه آثار تغییر ساختار در زنجیره خدمات ارایه شده بر مشتریان را بر اساس ساختار قدیم و سازماندهی جدید تشریح کرد و گفت: در شرایط جدید، تمرکز بر زمان و ارایه خدمات باعث شده که از طریق برخی تغییرات کوچک، کاهش قابل توجهی در زمان ارایه خدمت به مشتریان و افزایش رضایت انجام شود به عنوان نمونه زمان تغییر نام که ۲۰ روز بود امروز در یک روز انجام می‌شود و این یکی از آثار زنجیره خدمت است.

رجبی مشهدی معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت توانیر در این جلسه با اشاره به اجرای پویش هر هفته الف – ب – ایران از سوی شرکت توانیر و ضرورت توسعه ساخت و ساز‌ها و سازو کار‌ها و سرمایه گذاری با هدف امید آفرینی برای کشور گفت: پویش هر هفته الف – ب – ایران به دو محور ساخت وساز‌ها و سازو کار‌ها تفکیک شده و محور سازوکار‌ها به واقع حذف اتلاف‌ها است که منجر به بهبود خدمات می‌شود.

وی افزود: در بخش برق نیز ۴۲ برنامه سازو کار پیش بینی شده که عمده آن‌ها را شرکت توزیع برق مشهد اجرا کرده و یا در حال اجرا است و اولین پیشنهاد، کاهش تلفات بود که نگاه دقیق توزیع برق مشهد را در این بخش شاهد هستیم.

وی گفت: تا پایان سال ۱۳۹۹ زیرساخت‌های خدمات غیرحضوری در سراسر کشور فراهم می‌شود، ضمن اینکه در توزیع برق مشهد بحث مدیریت دارایی فیزیکی نیز به خوبی اجرایی شده است.

شایان ذکر است  رجبی و  مدقق در پایان این جلسه ضمن بازدید از اداره نگهداری و هماهنگی تامین کالا (واحد بسته بندی و تحویل کالا، کارگاه بازسازی کالا و تجهیزات، مرکز هدایت و حمل و نقل در شرایط اضطراری، کانتینر تارا، و سامانه سریر) و همچنین امور نگهداشت و تعمیرات شبکه‌های فشار ضعیف (غرب مشهد) و بازدید از اجرای پروژه هوشمند سازی لوازم اندازه گیری مشترکان مراکز گردشگری طرقبه و شاندیز و سطح شهر مشهد، با فعالیت‌ها و دستاورد‌های علمی جدید توزیع برق مشهد از نزدیک آشنا شدند.

نظرات شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام شما*
موضوع*
ایمیل*
نظرات شما